Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Академічна мобільність та міжнародний досвід

Академічна мобільність виступає одним із пріоритетних напрямів діяльності кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища, спрямованим на інтеграцію здобувачів вищої освіти до українського та міжнародного освітньо-наукового простору для забезпечення конкурентоспроможності випускників на ринку праці України та країн ЄС. Академічна мобільність та отримання міжнародного досвіду сприяють покращення якості освіти, підвищення ефективності наукових досліджень при виконанні дипломних та дисертаційних робіт, формуванню soft skills у студентів.

Форми академічної мобільності представлені навчанням за програмами студентського обміну в партнерських вишах, мовними та науковими стажуваннями, навчальною, дослідницькою та виробничою практиками. Право на академічну мобільність студентів і аспірантів реалізується на підставі міжнародних договорів про співробітництво в галузі освіти та науки, міжнародних програм та проєктів, договорів про співробітництво між вітчизняними та закордонними закладами вищої освіти. На постійній основі студенти-екологи мають можливість проходити наукове стажування у Міжнародних літніх школах, які щорічно проводяться на базі Національного гірничого університету спільно із спеціалістами Бранденбурзького технічного університету за фінансової підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Під час стажування студенти обговорюють актуальні питання комплексного планування з охорони довкілля, сталого розвитку регіонів, управління охороною довкілля та адаптації до кліматичних змін. 


2024

Доцентка кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська Політехніка» Юлія Воронкова прийняла участь в рамках проєкту «AMU Summer School 2.0» у  Міжнародній весняній школі «Sustainable Development and Social Innovations», яку було організовано університетом імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) та NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej) з 21 по 27 квітня 2024 року. 

Дякую НТУ «Дніпровська Політехніка» та Університету імені Адама Міцкевича за можливість прийняти участь в міжнародній школі, за розширення горизонту можливостей та масштабу мислення, нові ідеї та перспективи подальшого зростання. Тиждень пройшов у плідній співпраці та спілкуванні з колегами з усієї України та шановними лекторами з Університету імені Адама Міцкевича (Kostiantyn Mazur,  Agnieszka Kozłowska, Anna Schmidt Fiedler,  Katarzyna Wała). Програма весняної школи була насичена лекціями, воркшопами, обміном досвідом, груповою роботою в сфері питань взаємозв’язку сталого розвитку та основних сучасних проблем, пов’язаних зі змінами клімату, забрудненням навколишнього середовища, оцінці ризиків і різних впливів, визначення їх відповідності соціальним та екологічним стандартам, можливості впливу та управління ними. Під час групової роботи та воркшопів жваво обговорювалися питання підтримання принципів стратегії сталого розвитку на загально університетському рівні. В останній день організаторами проведено екскурсію до Університету імені Адама Міцкевича та історичною частиною міста Познань.







Щира вдячність колегам за живе спілкування і обговорення таких важливих питань для всіх нас!

За  підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD)  в рамках проекту «Establishment of German-Ukrainian University Network for Securing Successful Education in Ukrainian Universities in Time of War and Crisis» програми фінансування «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis, 2022–2024» 22.02.2024 відбувся Онлайн-колоквіум «Ukraine digital: синергії взаємодії на шляху до відновлення».

Колоквіум складався з трьох блоків: презентації цифрових навчальних матеріалів, створених в рамках проекту; презентації наукових досліджень вчених і аспірантів, проведених в рамках проекту; наукового форуму «Сталий розвиток України: нові виклики та можливості».

За активну участь в колоквіумі студенти – Анастасія Женгура (спеціальність 183 ТЗНС), Валерій Маліченко (спеціальність 183 ТЗНС), Анатолій Маслак (спеціальність 183 ТЗНС), Владислав Мулін (спеціальність 183 ТЗНС) та аспіранти кафедри – Олена Березняк (спеціальність 183 ТЗНС) і Павло Ломазов (спеціальність 183 ТЗНС) отримали сертифікати







 

2023

Бакалаври Марія Горбун і Владислава Панкратова (гр. 091-20-1 ІП) з 14 листопада 2022 р. по 14 січня 2023 р. під керівництвом доцента кафедри екології та ТЗНС к.б.н. Клімкіної І.І. проходять наукове стажування на базі лабораторій Мікробіології навколишнього середовища та Біології/Екології Інституту біологічних наук Фрайберзької гірничої академії, Німеччина.

Основною метою досліджень є визначення генів арсеніт-оксидази аіоА та арсенат-редуктази arsC у мікроорганізмів зі зразків ґрунтів, забруднених миш’яком. Крім того, планується штучно створювати праймери до певних видів мікроорганізмів ґрунтів з числа фірмікутів, нітроген-фіксаторів та ацидофілів.


Основними методами даних досліджень є виділення ДНК зі зразків ґрунтів, відібраних на відвалі Давід шахти (Фрайберг) у порівнянні з умовно чистими територіями (SoilPowerKit MOBIO), перевірка виділеної ДНК на ная вність гену 16SrRNA методом ПЛР, ампліфікація генів арсеніт-оксидази аіоА та арсенат-редуктази arsC, виявлення продуктів ПЛР за допомогою електрофорезу в агарозному гелі.


Попередньо дівчата провели фізико-хімічний аналіз зразків ґрунтів: визначили рН, ЕС, провели спектрометричне визначення нітратів. Підготували зразки до визначення амонію, фосфатів та валового вмісту мікроелементів, у тому числі важких металів та миш’яку, за допомогою ICP-MS.

2022 р.

Згідно з меморандумом про співпрацю між НТУ «Дніпровська політехніка» та Черкаським державним технологічним університетом від 21.01.2022 р. і договором про організацію програми мобільності здобувачів вищої освіти між НТУ «Дніпровська політехніка» та Черкаським державним технологічним університетом №04-Д від 21.01.2022 р. і Положенням про академічну мобільність у Черкаському ДТУ запрошено на навчання студентку Камінську М.Б., денна форма навчання, освітній рівень бакалавр, група ЕК-03. З 07.02.2022 р. по 12.06.2022 р. у рамках виконання угоди про академічну мобільність за індивідуальним навчальним планом студентка опанувала навчальні дисципліни:

1) Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища (викладач – зав. кафедри ЕТЗНС Борисовська О.О.);

2) Оцінка впливу на довкілля (викладач – доц. кафедри ЕТЗНС Матухно О.В.). Студентка отримала Довідку про успішне виконання програми зовнішньої академічної мобільності із зазначенням отриманих результатів навчання: назви освітнього компоненту, відмітки про успішне завершення освітнього компоненту, кількості кредитів ЄКТС, оцінки за шкалою ЗВО. Усього завдяки програмі зовнішньої академічної мобільності студентці Камінській М.Б. було зараховано 12 кредитів ЄКТС.

З 01.09.2021 по 30.06.2022 студентка гр. 183м-21-1 Мілютіна В.І. в рамках програми семестрової академічної мобільності за грантової підтримки Erasmus+ пройшла навчання в Університеті Хаен (Іспанія).



З 1.10.21 по 13.02.22 студент гр. 183-20-1 Михайло Голуб в рамках програми семестрової академічної мобільності за грантової підтримки Erasmus+ пройшов навчання в Університеті  Леобен (Австрія) 




2021 р.

В рамках проекту DAAD «Еко-майнінг – розробка інтегрованої докторської програми з питань сталого розвитку гірничих регіонів» на базі ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (м. Фрайберг, ФРН) пройшли стажування аспіранти кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Зворигін К.О. (29.10-02.12.2019 рр., 26.01-26.02.2020 рр., 18.09- 21.10.2021 рр.) та Красовський С.А. (18.09-21.10.2021 рр.) та студентки гр. 101м-21 Маргарита Кульбач и Дарина Шило. 

2019 р.

Студентка гр.101-19м-1 Сорока Т.В (ОПП Екологія), брала учать у програмі академічної мобільності Erasmus+, KA107 у період з 01.10.2019 по 29.02.2020 р. в Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина). Після завершення періоду мобільності згідно з Confirmation Of Mobility Recognition їй були перезараховані такі дисципліни, як: German as a foreign language – level A1.1/Німецька мова як іноземна – рівень А1.1 (3 кредити) та English: Refresher course – level B2/Англійська мова: курс на закріплення - рівень В2 (2 кредити). Наступні дисципліни були визнані у НТУ «ДП» як додаткові компетенції: Conservation biology/Збереження біорізноманіття (3 кредити) Community ecology/Cоціоекологія (6 кредитів), Energy and sustainability/Енергія у контексті сталого розвитку (2 кредити), Land use and ecosystem/Землекористування та екосистеми (2 кредити). Аналогічні перезарахування навчальних дисциплін виконані і для інших студентів, які проходили навчання за кордоном. 

 Студент Ткач І.В. з 16 по 28 лютого 2019 р. брав участь у міжнародному проекті Тагліт, який реалізується під керівництвом «Езра» та має на меті підтримання культурних, соціальних, історичних та наукових відносин з Ізраїлем.

 В рамках програми семестрової академічної мобільності при грантовій підтримці Erasmus+ пройшов навчання студент гр. 183м-18-1 Красовський С.А. (01.10.2018-01.03.2019 рр., 01.04-31.07.2019 рр.) за проектом DAAD «Еко-майнінг – розробка інтегрованої докторської програми з питань сталого розвитку гірничих регіонів» в Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина).

 

 

2018 р.

Студенти Сорока Т.Ю. та Ткач І.В. з 13 по 21 жовтня 2018 р. брали участь у «Міжнародній гірничій школі» у м. Дубровник, Хорватія. ESEE Міжнародна гірнича школа у Дубровніку ставе на меті обмін знаннями щодо мінеральної сировини через проведення DIM стажувань. В рамках тематичних семінарів і роботи фокус проекту спрямований на створення відкритого діалогу між студентами, аспірантами, вченими, дослідниками, промисловістю та суспільством в цілому. Більш широка загальна освіта щодо вдосконалення методів видобутку корисних копалин за умов зниження впливу на навколишнє середовище, знання та навички, отримані в DIM, забезпечить конкурентоспроможність молодих фахівців на ринку труда, що у довгостроковій перспективі призведе до стійкого розвитку техногенно навантажених промислових регіонів та євроінтеграції України. Основною метою проєкту є передача знань, а також зміцнення інноваційного потенціалу в галузях гірничодобувної промисловості, переробці та утилізації відходів, забезпечення безпеки навколишнього середовища.

Студентка магістратури гірничого факультету, кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Тетяна Дерябкіна (група 101м-17-1), завдяки співпраці Міжнародного офісу з університетом Кобленц-Ландау від міжнародної програми Erasmus+ пройшла піврічне стажування (1.10.17-23.02.18) в університеті Кобленц-Ландау (Німеччина).

Студент еколог Зворигін К. (101м-17-1) з 5 лютого по 30 червня 2018 р. проходить навчання в Монтан-Університеті (Леобен, Австрія) в рамках академічної мобільності Erasmus+ (КА107).

 

2017 р.

Студентка-магістр – Катерина Суха, яка навчається за новою спеціальністю – 183 «Технології захисту навколишнього середовища» з 10 по 24 вересня 2017 р. успішно пройшла 14-денний інтенсивний курс з просторової екотоксикології та оцінки екотоксикологічного ризику в Міжнародні літній академії. Навчання було організоване факультетом природничих та екологічних наук Інституту екології Ландау університету Кобленц-Ландау та фінансувалося DAAD за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ.

 

2016 р.

7 травня по 13 червня 2016 року делегація у складі: проф. каф. екології Коврова О.С., доц. каф. екології Клімкіної І.І., студентів Подпрятової Н.О. (гр. ЕОгС 14-1), Іванової О.А. (гр. ЕОг-12-1) пройшла стажування в ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (ТУ «ФГА»), м. Фрайберг, ФРН. Прийнято участь у лабораторних курсах «Фітомайнінг» (7 травня – 21 травня 2016 р.) та у «Біохімічний практикум з гірничої мікробіології» (23 травня – 10 червня 2016 р.). Дані курси проведено німецькими фахівцями на базі лабораторій ТУ «ФГА» з біології та екології (зав. – проф. Г. Хальмаєр) та мікробіології навколишнього середовища (зав. – проф. М. Шльоман) в рамках проекту «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику» за фінансової підтримки DAAD.

У березні 2016 р. професор Герман Хайльмайєр прочитав цикл лекцій присвячених питанням біомайнінгу і фіторемедіації забруднених територій. Теоретичний курс з групою студентів чисельністю 35 осіб з кафедр екології, підземної розробки родовищ та відкритих гірничих робіт. На лекції розглянуто питання використання рослин-гіперакумуляторів для потреб фіторемедіації і вилучення потенційно корисних металів з відходів вуглевидобування і збагачення.

 

2011р.

У 2011 році студент четвертого курсу Височин Л.В. та аспіранти кафедри екології Дибріна Н.В. та Мандрикевіч О.В. пройшли конкурсний відбір на навчання та стажування у Есслінгенському університеті прикладних наук (Німеччина) за кошти державного бюджету (Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 25 серпня 2011 р. N 991). Стажування відбудеться у 2012 р. в Німеччині, Есслінгенському університеті прикладних наук на кафедрі біотехнології. На навчання студента Височина Л.В. та стажування аспірантів у Есслінгенському університеті прикладних наук виділено з державного бюджету по 38 тис. грн. на кожного.

Студентка Лісна Я.О. пройшла місячне навчання у AGH University of Science and Technology за програмою «Unesco chair for science technology and engineering education», з 16.11.11 по 16.12.11 р. (м. Краків, Польща). З 1 березня по 31 травня 2012 р. студент-еколог Височин Л.В. (гр. ГЕ-08-1), а з 1 червня по 31 липня 2012 р. аспіранти кафедри екології Дибріна Н.В. та Мандрікевич О.В. пройшли навчання у Есслінгенському університеті прикладних наук (Німеччина) на кафедрі біотехнології. 

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт