Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Лапицький В.М.

Лапицький Віктор Миколайович

 

В 1962-1966 рр. навчався в Дніпропетровському індустріальному технікумі за спеціальністю «Електрообладнання промислових підприємств». У 1966 році поступив до Дніпропетровського гірничого інституту ім. Артема (нині НГУ), який закінчив з відзнакою в 1971 році за спеціальністю «Гірнича електромеханіка».

З 1971 по 1972 рік працював в науково-дослідному секторі кафедри електротехніки.

З 1972 по 1975 рік навчався в аспірантурі ДГІ за спеціальністю «Гірнича електромеханіка» під науковим керівництвом д.т.н., професора Бунько В.О. та к.т.н. доцента Подольського В.А. В цей період одержав перші авторські свідоцтва на винаходи щодо методів та пристроїв електродинамічної сепарації немагнітних металів в магнітних полях.

Після закінчення аспірантури працював асистентом, а потім старшим науковим співробітником кафедри електротехніки ДГІ.

В 1979 році за його участю була створена галузева науково-дослідна лабораторія «Електродинамічних методів вилучення металів з відходів» Міністерства житлово-комунального господарства України, завідувачем якої став В.М. Лапицький.

В лабораторії виконувались науково-дослідні роботи з дослідження та розробки технічних засобів та технологій вилучення металів з відходів. Були створені та виготовлені три установки для вилучення чорних та кольорових металів із твердих побутових відходів. За замовленням ВО «Уралзолото» були виконані науково-дослідні роботи з інтенсифікації методів збагачення золотовмістких пісків, що дозволило збільшити вилучення золота з пісків на 3 %.

В 1979 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження електродинамічної сепарації золотовмістких шліхових концентратів і вторинних кольорових металів». З 2000 року працює доцентом кафедри екології.

В 2001 році лабораторія була переведена на кафедру екології і реорганізована в Центр «Екобезпека», науковим керівником якого була призначена д.б.н., професор Горова А.І., а Віктор Миколаєвич став його директором.

 

На кафедрі екології викладав дисципліни: «Основи екології», «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», «Екологічна безпека», «Утилізація та рекуперація відходів», «Геоаномальні зони та біота», «Міське комунальне господарство» та «Основи патентознавства».

Має більше 100 опублікованих робіт, 57 винаходів, 3 закордонних патенти за результатами виконаних науково-дослідних робіт.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт