Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

ВІТАЛІЙ АНДРІЙОВИЧ ДОЛИНСЬКИЙ (1929-2006) 

Віталій Андрійович Долинський – професор, кандидат технічних наук, відомий вчений та спеціаліст з питань рудничної вентиляції, кріплення гірничих виробок та управління природоохоронною діяльністю.

Життєвий шлях Віталія Андрійовича розпочався 26 березня 1929 року і був таким же нелегким, як і у мільйонів його однолітків – важке дитинство, навчання у сільській школі, Велика Вітчизняна війна, евакуація, повернення до рідного міста. У 1948 р. вступив до Дніпропетровського гірничого інституту ім. Артема, який закінчив у 1953 р. за фахом будівництво гірських підприємств із присвоєнням кваліфікації гірського інженера шахтобудівника.

В.А. Долинський пройшов складний, але цікавий шлях від асистента до проректора з наукової роботи. Після закінчення інституту почав працювати в ДГІ над створенням аеродинамічних видів армування шахтних стволів та залізобетонного кріплення гірничих виробок, а також досліджувати аеродинамічні параметри кріплення Московського метрополітену.

У 1962 р. успішно захистив в Ленінградському гірському інституті кандидатську дисертацію, яка була присвячена дослідженню аеродинамічного опору гірничі виробки з новими типами кріплення і її результати знайшли широке впровадження в промисловості.

Подальші наукові дослідження В.А. Долинського також були спрямовані на вирішення проблем вугільної, гірничорудної промисловості та підземного будівництва. В.А. Долинський – автор довідкових інформаційних матеріалів, розміщених в класичних посібниках з рудничної вентиляції, автор монографії "Повітря в шахтах". Всього опублікував 225 наукових праць, серед яких 3 монографії і 2 довідника з рудничної вентиляції, 3 навчальних посібника, 5 науково-методичних розробок і 16 авторських свідоцтв на винаходи. Підготував до друку посібник "Управління природоохоронною діяльністю".

Науково-дослідну роботу Віталій Андрійович успішно поєднував з керівництвом науково-дослідницькою діяльністю інституту на посаді проректора з наукової роботи. Продовжував дослідження аеродинаміки кріплення гірничих виробок шахт та рудників, працював над створенням наукових основ проектування вентиляції Нікопольсько-Марганцевого басейну. Створене цим колективом "Керівництво…" стало нормативним документом, на основі якого виконуються всі роботи з проектування та реконструкції Марганецьких шахт. Під керівництвом та з ініціативи В.А. Долинського в ДГІ обґрунтована необхідність провітрювання глибоких кар’єрів.

Свої знання та досвід Віталій Андрійович успішно передавав новим поколінням спеціалістів. Під його безпосереднім керівництвом підготували та успішно захистили кандидатські дисертації 5 аспірантів. За час роботи в інституті проявив себе як здібний, старанний, ініціативний педагог і науковець. Читав на високому науково-технічному рівні учбові курси 2 за профілем кафедри, вів значну суспільно корисну виховну роботу. Успішно виконував учбово-методичну роботу. Активно приймав участь у суспільному житті інституту, працював заступником голови профкому інституту, відповідальним секретарем приймальної комісії.

Плідна діяльність В.А. Долинського високо оцінена урядом, він нагороджений орденом "Знак Пошани" та 4 медалями. Був нагороджений грамотами Міністерства вугільної промисловості, Знаком Вищої школи "За відмінні успіхи в роботі"”. У 1996 р. рішенням вченої Ради Державної гірничої академії України Віталію Андрійовичу було присвоєно вчене звання професора кафедри аерології та охорони праці. У 1998 р. був переведений на посаду професора кафедри екології.

Помер 25 грудня 2006 р. В останні роки свого життя Віталій Андрійович використовував свій багатий науковий та педагогічний досвід для становлення та підвищення авторитету кафедри екології як в університеті, так і за його межами. Віталій Андрійович Долинський присвятив усе своє життя служінню університетському співтовариству. Ми будемо пам’ятати його як виняткову особистість, визначену своєю чуйністю, великодушністю та безмежною любов'ю до людей.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт