Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу


19 вересня відбулась фахова екскурсія студентів кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» на кар'єр з відкритої розробки та видобування гранітів. Захід організовано в рамках проєкту Жана Моне «Стандарти Європейського союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель» (р.н. EUSERML-101085715, Програма ЄС Еразмус+), який реалізується в НТУ «Дніпровська  політехніка».

Мета екскурсії – ознайомлення з сучасними технологіями відкритої розробки родовищ гранітів та екологічними аспектами гірничого виробництва.



Рис. 1. Студенти-екологи на кар’єрі

Бакалаври, магістри та аспіранти спеціальностей 091 «Біологія», 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» мали унікальну можливість ознайомитись з особливостями гірничих технологій видобутку гранітів. Ці технології дозволяють ефективно і економічно видобувати граніт, забезпечуючи його використання в будівництві та інших промислових галузях.



Найбільш цікавим для студентів стала ділянка з рослинами, які використовуються для біологічної рекультивації та відновлення порушених техногенними процесами та забруднених земель. Такі рослини мають унікальну можливість накопичувати важкі метали з об’єктів довкілля та відновлювати пошкоджені ландшафти. 



Отримання практичних навичок під час проведення фахових екскурсій є невід’ємною складовою навчального процесу та запровадження практик дуальної освіти, що є стратегічним напрямком освітньо-наукової діяльності НТУ «Дніпровська політехніка». Тому залучення студентів-екологів до таких екскурсій є запорукою відновлення і екологічної реабілітації гірничопромислових і порушених воєнними діями земель.

 

Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them.

Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт