Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Аспірантка кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища  Лідія Чеберячко прийняла участь у Міжнародній науково-методичній конференції

23-24 травня 2024 року в Національному авіаційному університеті відбулась Міжнародна науково-методична конференція «ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ, ТЕРИТОРІЙ та ОБʼЄКТІВ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ - ОСВІТА, НАУКА, ПРАКТИКА». 

На конференції активно взяла участь аспірантка кафедри Лідія Чеберячко. Вона представила свої наукові напрацювання та долучилася до обговорення важливих питань, пов'язаних із захистом населення, територій та об'єктів критичної інфраструктури.

Конференція зібрала провідних науковців, викладачів та практиків з різних країн, що дозволило обмінятися досвідом та отримати нові знання у цій важливій галузі. 

Вітаємо Лідію з успішною участю та бажаємо подальших наукових здобутків!

У березні 2024 р. аспірантка нашої кафедри Олена Березняк успішно завершила  онлайн-курс професійного розвитку "ЦИФРОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ", який був організований згідно з міжнародними рамками мобільності персоналу та (аспірантів) студентів як частину неформальної освіти та спрямований на вдосконалення професійних/м’яких навичок у сфері цифрових досліджень.

Навчальний курс охоплював 120 академічних годин (= 4 ECTS) у період з 20 листопада 2023 р. по 15 березня 2024 р.

Онлайн-курс професійного розвитку було  розроблено командою проекту TUD в рамках Міжнародного проекту «Створення німецько- української мережі університетів для забезпечення успішної освіти в українських університетах під час війни та кризи» за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) в рамках Програми фінансування «Україна цифрова: Забезпечення академічної успішності під час кризи, 2022-2024»

Вітаємо Олену з цим важливим етапом у освітній та професійній діяльності та бажаємо подальших успіхів у науковому й професійному розвитку!


Аспірантка кафедри Екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська Політехніка» Валерія Фірсова прийняла участь у Грудневій школі молодого вченого: ПСИХОЛОГІЧНА СТІЙКІСТЬ ТА ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА (11 по 17 грудня 2023 року). 

Під час заходу відбулися тренінги на різні теми: «Шляхи запобігання професійному вигоранню науковців», «Як спілкуватись із військовослужбовцями і ветеранами?», «Час для себе в умовах сьогодення», «Довіра до себе як внутрішня опора при подоланні важких психоемоційних станів членів сімей військовослужбовців», «Методи допомоги та самодопомоги під час гострого стресового стану» та інші.

Також були проведені тренінги з домедичної допомоги. Під час яких учасники навчалися надавати першу допомогу людині яка знаходиться без свідомості. Також отримали навички надання першої допомоги під час кровотечі.

Аспірантка кафедри екології та ТЗНС Лідія Чеберячко пройшла тренінг "Культура ментального здоров’я. Які вигоди для керівників", що був організований редакцією журналу «Охорона праці», Європейське співтовариство з охорони праці (ESOSH).

Головною метою проєкту було сприяння зменшенню впливу війни на психічне здоров’я працівників та надання дієвих інструментів впровадження на підприємстві ефективної системи психосоціальної підтримки персоналу.

Тренерами були:

Дмитро Григоренко, регіональний менеджер з БЗР в Amazon (Велика Британія), співзасновник ESOSH, CMIOSH; 18 років досвіду в управлінні функцією БЗР, диплом із психології Oxford Learning College

Світлана Сокуренко, сертифікований експерт Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH); координатор групи законодавчих ініціатив та керування ментальним здоров’ям на роботі ESOSH (NEBOSH International General Certificate in Occupational Health and Safety; Certificate World Association for Positive and Transcultural Psychoterapy (WAPP); 25 років досвіду роботи у сфері охорони праці та 8 років – у сфері охорони здоров’я.

Програма вебінару:

• Як ментальне здоров’я впливає на робочий процес?

• Які вигоди має підвищення рівня ментального здоров’я?

• Стратегія лідерів для підвищення ментального благополуччя команди.

Вітаємо Лідію з успішним проходженням тренінгу "Культура ментального здоров’я. Які вигоди для керівників"! Бажаємо вам використовувати набуті знання та навички на шляху до успішної наукової кар'єри та особистого розвитку.За  підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD)  в рамках проекту «Establishment of German-Ukrainian University Network for Securing Successful Education in Ukrainian Universities in Time of War and Crisis» програми фінансування «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis, 2022–2024» 22.02.2024 відбувся Онлайн-колоквіум «Ukraine digital: синергії взаємодії на шляху до відновлення».

У колоквіумі взяли участь студенти та аспіранти кафедри ЕТЗНС: Березняк Олена, Чеберячко Лідія, Мулін Владислав, Маліченко Валерій, Возіян Євген, Женгура Анатасія, Маслак Анатолій та ін.

Висловлюємо щиру подяку кожному з вас за активну участь у Онлайн-колоквіумі «Ukraine digital: синергії взаємодії на шляху до відновлення». Ваше завзяте ставлення та пристрасність внесли великий внесок у успішну реалізацію проекту, підтриманого Німецькою службою академічних обмінів (DAAD).

Ваша участь не тільки сприяла встановленню німецько-української мережі університетів, але й допомогла в розвитку та вдосконаленні освітніх ініціатив у часи війни та кризи. Спільно ми змогли створити важливий форум для обміну ідеями та практиками, спрямованими на підтримку академічного успіху в умовах викликів.

Дякуємо вам за вашу роботу, залученість та внесок у впровадження цього важливого проекту. Надіємося на подальшу плідну співпрацю та спільні зусилля на шляху до відновлення освіти в Україні. 

Наш аспірант Павло Ломазов у серпні  відвідав Літню Академію Міжнародного права, що започаткована спільно з Верховним Судом за підтримки ОБСЄ для України.

Це було неймовірно корисно та пізнавально!

За цей час вони з іншими учасниками інших ЗВО ознайомилися з актуальними питаннями міжнародного права, викликами, які постали в зв’язку з військовою агресією проти України, а також розвитком національної правової системи в світлі євроінтеграції України.

Не пройшли стороною і питання європеїзації в розрізі екологічного права, яке має досить великий зміст та виклик для євроінтеграційних процесів.

Дуже багато цікавих лекторів, які розповідали реальні кейси, а також зустріч з Марселем ПЕШКО - Послом, Спеціальним представником головування ОБСЄ – Координатором проєктів ОБСЄ в Україні, що була надзвичайно вражаючою.

OSCE projects in Ukraine / Проєкти ОБСЄ в Україні

2 березня 2023 року в НТУ "Дніпровська політехніка" відбулася VIII Міжнародна науково-технічна конференція аспірантів та молодих вчених «НАУКОВА ВЕСНА». Цьогоріч роботу секції  "Cучасні питання екології та захисту довкілля" проведено на кафедрі екології та ТЗНС  у форматі он-лайн!

На секції представлено біля 30 доповідей з вирішення актуальних питань моніторингу та захисту довкілля. Приємно відмітити, що серед учасників були як студенти і аспіранти, так і учні Малої академії наук. Бажаємо учасникам натхнення та успіхів у подальшій навчально-науковій діяльності.

23 травня 2022 р. на кафедрі екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ "Дніпровська політехніка" попри всі обставини відбулося засідання секції "Екологічні проблеми регіону "XII ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ “НАУКОВА ВЕСНА 2022”.

У роботі секції прийняли участь студенти, аспіранти та співробітники Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту геотехнічної механіки ім. М. С. Полякова НАН України та НТУ "Дніпровська політехніка".

Усі учасники засідання отримають сертифікати, а кращі доповіді незабаром будуть нагороджені почесними дипломами. Всім щиро дякуємо за участь!
У ТУ "Фрайберзька гірнича академія", (м. Фрайберг) з 20.09 по 21.10.2021 р. проходить планове стажування науковців проф. Коврова О.С. та доц. Клімкіної І.І., аспірантів Зворигіна К., Красовського С. та екологів-магістрів групи 101м-21-1

Наразі проходить обговорення тематик і планів наукових досліджень із куратором проекту професором Германом Хайльмайером. Також здійснюється практична робота в спеціалізованій науковій лабораторії для обробки зразків ґрунтів і рослин методом плазмової спектроскопії Шило Д. та Кульбач М. у Німеччині. Стажування відбувається в рамках проекту DAAD ЕкоМайнінг – розробка інтегрованої докторської програми з питань сталого розвитку гірничих регіонів (2019–2022).

Студентки гр. 101м-21 Маргарита Кульбач и Дарина Шило готують зразки біомаси мікроводоростей, отриманих в експериментах, проведених на кафедрі екології та ТЗНС НТУ ДП, до ICP-MS аналізу. Зразки висушеної біомаси Chlorella vulgaris та синьо-зелених водоростей спочатку розчинюються розчином aqua-regio (H2Oд, HCl та HNO3) і піддаються впливу температури 200oC та тиску (метод Microwave digestion). Потім після відповідного розведення та додавання розчину Internal standart зразки будуть готові до ICP-MS аналізу. Отримані результати дозволять встановити концентрації цільових металів, які могли накопичити мікроводорості або у природних умовах, або в експериментах, та запропонувати відповідну технологію щодо відновлення стану об'єктів навколишнього середовища.

Аспіранти Сергій Красовський і Кирило Зворигін протягом трьох місяців виконують експериментальні та лабораторні дослідження в лабораторіях ТУ "Фрайберзька гірнича академія". На фото вони працюють зі зразками ґрунтів, проводять Sequential extraction для визначення рухових форм важких металів. Спочатку вони оброблюють зразки ґрунтів розчином амонію ацетату (рН 7), потім розчином амонію ацетату з лимонною кислотою (рН 4), і після відповідного розведення витяжки будуть проаналізовані на вміст важких металів методом ICP-MS.

Вітаємо аспіранта кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища - Сергія Красовського з успішною здачею міжнародного іспиту APTIS з визначення рівня володіння англійською мовою. Сергій продемонстрував рівень В2 за всіма аспектами.

12 травня 2021 року аспірант кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Алевтина Муліна брала участь у семінарі «Європейські стандарти якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації»!

Співорганізаторами та учасниками заходу були Університет імені Альфреда Нобеля (Україна), Центральне агентство з оцінювання та акредитації ZEvA (Німеччина), Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (Україна).

Мета семінару – сприяння інтеграції системи вищої освіти України в Європейський освітній простір, обмін досвідом провідних закладів вищої освіти заради удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості.

Під час семінару обговорювався широкий спектр питань як з позиції акредитаційних агентств, так і закладів вищої освіти.

За результатами проходження семінару Алевтина Муліна отримала сертифікат, що підтверджує: оволодіння інформацією щодо важливості та удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти та проходження міжнародної акредитації; ознайомлення з основними складовими Європейських стандартів якості вищої освіти у контексті проходження міжнародної акредитації, а також ознайомлення з досвідом провідних ЗВО щодо удосконалення внутрішніх систем забезпечення якості та проходження міжнародної акредитації.

Професор кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища Олександр Ковров, доцент Катерина Колесникова та аспіранти Kyrylo Zvoryhin Кирило Зворигін та Krasovskyi Serhii Сергій Красовський брали участь у Х Зимовій школі «Сталий розвиток в індустріальній сфері», яку провів Бранденбурзький технічний університет Коттбус-Зенфтенберг - БТУ (Німеччина) за підтримки Німецької служби академічних обмінів - DAAD. Зимова школа пройшла дистанційно з використанням навчальних платформ Teams (НТУ "ДП") та Cisco Webex (БТУ). Організатори проєкту від НТУ «Дніпровська політехніка» - професор В.Я. Швець, доценти Л.Л. Палєхова і Т.В. Куваєва.

У роботі семінарів взяли участь понад 100 слухачів з Дніпровської політехніки, Бранденбурзького технічного університету та Технічного університету у Ліберці.
27 листопада 2020 року на кафедрі екології та технологій захисту навколишнього середовища Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» відбулась робота секції 10 «Екологічні проблеми регіону» ВОСЬМОЇ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ «МОЛОДЬ: НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ».

Цього року конференція відбулась в онлайн режимі. Для участі у конференції було заявлено понад 80 доповідей з різних регіонів нашої країни. З доповідями на засіданні секції виступило понад 40 учасників – учнів Дніпровського відділення малої академії наук, студентів закладів вищої освіти, аспірантів та молодих вчених. Доповіді стосувалися результатів досліджень екологічного стану довкілля на територіях з різним рівнем навантаження, а також розробками ефективних природоохоронних рішень.Завідувач кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» - Артем Павличенко, доцент кафедри Юрій Бучавий та аспірантки Алевтина Муліна та Тетяна Лампіка брали участь у круглому столі «Проблемні питання: екологія міста та регіону», який відбувся в місті Дніпрі 13 березня 2020 р. Захід проходив у залі президії Дніпропетровської обласної ради, організаторами виступили громадське об’єднання «Команда Дніпра» за сприянням Дніпропетровської облради.

В першій частині круглого столу відбулось обговорення п’яти доповідей щодо екологічних проблем нашого регіону.

Артем Павличенко виступив з доповіддю «Основні науково-технічні задачі з розбудови системи регіонального моніторингу атмосферного повітря до 2025 року».

Після завершення доповідей відбулись воркшопи за участю представників громадськості, влади та фахівців. 

В результаті участі в заході визначено актуальні екологічні та природоохоронні задачі регіону, які будуть враховані під час перегляду та оновлення змісту освітніх програм «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища», а також навчальних дисциплін «Моніторинг довкілля», «Оцінка впливу на довкілля», «Екологічна безпека» та інших, що викладаються на кафедрі. Крім того, розглянуті питання будуть враховані в дисертаційних дослідження наших аспірантів.

З 27 січня по 27 лютого 2020 року співробітники кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища - проф. Ковров О.С. та доц. Клімкіна І.І., аспірант кафедри Зворигін К. та випускник кафедри Красовський С. (183-18м), проходять стажування та підвищення кваліфікації у м. Фрайберг (ФНР) у ТУ «ФГА».


Стажування відбувається за грантом Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для реалізації PhD програми «ЕкоМайнінг: розвиток інтегральної PhD програми зі сталого гірництва» (01.01.2019 – 31.12.2022) між ТУ «Фрайбергська гірнича академія» та НТУ «Дніпровська політехніка».

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт