Ковров Олександр Станіславович (1971 р.н.), доктор технічних наук з 2019 р., професор кафедри екології з 2016 р.
За вагомий внесок у розвиток вугільної галузі України нагороджений знаком «Шахтарська слава» ІІІ ступеня.
У 1994 році закінчив біолого-екологічний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальністю «Біохімія» та здобув кваліфікацію «Біохімік. Викладач».
З 1995 по 1998 р.р. працював на шахті «Україна» ДХК «Селидіввугілля» заступником головного інженера з екологічної безпеки.
На кафедрі екології Державного ВНЗ «Національний гірничий університет» працював на посаді асистента з 1999 р. Закінчив аспірантуру за фахом 21.06.01 «Екологічна безпека» у 2001 році.
У 2011 році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук у спеціалізованій вченій раді Д 08.080.04 при Державному ВНЗ «Національний гірничий університет» за спеціальністю 05.15.09 «Геотехнічна і гірнича механіка». Тема дисертації: «Геомеханічне обґрунтування параметрів стійких укосів кар’єрів в складноструктурному масиві м’яких порід».
З 2012 року працював на кафедрі екології на посаді доцента.
У 2019 році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук у спеціалізованій вченій раді Д 08.080.04 при НТУ «Дніпровська політехніка» за спеціальностями 05.15.09 «Геотехнічна і гірнича механіка» та 21.06.01 «Екологічна безпека». Тема дисертації: «Управління зсувонебезпечністю природних схилів та техногенних укосів з неоднорідною структурою в мінливих геокліматичних умовах».
З 2016 року і дотепер працює на кафедрі екології на посаді професора.
На кафедрі екології забезпечує підготовку студентів з дисциплін: «Біомайнінг», «Техноекологія», «Технології захисту атмосферного повітря», «Технології захисту водних ресурсів», «Біомайнінг», «Міжнародні гранти та академічна мобільність», здійснює керівництво дипломних робіт студентів денної та заочної форм навчання.
Міжнародна діяльність.
Приймає активну участь в розвитку міжнародної діяльності кафедри та університету. Плідно працює на посаді начальника відділу міжнародних зв’язків ННЦ міжнародного співробітництва НТУ «Дніпровська політехніка» (0,5 ставки за сумісництвом). Отриманий міжнародний досвід Ковров О.С. активно втілює в навчальний процес підготовки фахівців в галузі екології та збалансованого природокористування, залучаючи студентів університету до участі в міжнародних програмах академічної мобільності.
Ковров О.С. приймає участь в міжнародних освітніх та наукових проектах. У 2002-2003 роках проходив стажування на кафедрі екологічної інженерії університету штату Вайомінг (США) в рамках міжнародного гранту програми Фулбрайта для викладачів ВНЗ (Junior Faculty Development Program). У 2007 р. приймав участь у наукових дослідженнях в рамках міжнародного проекту «Стійкість геотехнічних систем: ризики,процеси та явища» (грант фонду Civillian Research and Development Foundation, USB1-021-DP-07). У 2013 р. отримав грант Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для викладачів та дослідників університетів за тематикою «Оцінка стійкості природних схилів та техногенних укосів» в Рейн-Вестфальському технічному університеті м. Аахен. З 2015 р. приймає участь в освітньому проекті Британської Ради в Україні «Англійська для університетів» в рамках якого розробляє та впроваджує в навчальний процес кафедри та університету спеціалізовані дисципліни англійською мовою. Рівень володіння англійською мовою за результатами тесту Aptis (British Council) – С1.
З 2015-2018 р.р. спільно з доц. Клімкіною І.І. координував чотирирічний освітньо-науковий проект DAAD «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику» (“Biotechnology In Mining – Integration Of New Technologies Into Educational Practice”) між НГУ та ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (Німеччина).
З 2019 р. спільно з доц. Клімкіною І.І. координує чотирирічний освітньо-науковий проект DAAD «Екомайнінг: розробка інтегрованої програми аспірантури для сталого гірництва та екологічних заходів» (“EcoMining: Development of Integrated PhD Program for Sustainable Mining & Environmental Activities”, 2019–2022) між НТУ «ДП» та ТУ «Фрайберзька гірнича академія» (Німеччина).
Участь у міжнародних проєктах:
2022-2025
Координація міжнародного проекту «Європейські стандарти для екологічної реабілітації гірничих земель» ("EU Standards for Environmental Rehabilitation of Mining Lands" (ref. num. 101085715 — EUSERML — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) в рамках програми Жана Моне за фінансової підтримки програми Еразмус в Україні; джерело фінансування – Європейська Комісія.
2019-2022
Координатор міжнародного освітньо-наукового проекту DAAD «ЕкоМайнінг: розвиток інтегральної PhD програми зі сталого гірництва» в рамках програми DAAD “Fachbezogene Partnerschaften mit Hochschulen in Entwicklungslandern” між ТУ «Фрайберзька гірнича академія» і НТУ «Дніпровська політехніка». link: https://ecology.nmu.org.ua/ua/International/EcoMining%20Project%20short%20info.pdf.
2015-2018
Координатор міжнародного освітньо-наукового проекту «Біотехнології в гірництві - Інтеграція нових технологій в освітню практику» в рамках програми DAAD “Fachbezogene Partnerschaften mit Hochschulen in Entwicklungslandern” між ТУ «Фрайберзька гірнича академія» і Національним гірничим університетом. link: https://ecology.nmu.org.ua/en/International/Projects.php.
2015-2017
Науковий координатор трирічного дослідницького проекту у співпраці з Казахським національним технічним університетом імені К.І. Сатпаєва за підтримки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан. Назва проекту: «Системний аналіз геомеханічної стійкості кромок кар’єрів і укосів відвалів в мінливих гірничо-геологічних і кліматичних умовах на основі стохастичних моделей».
2013-2015
Науковий координатор трирічного дослідницького проекту у співпраці з Казахським національним технічним університетом імені К.І. Сатпаєва за підтримки Міністерства освіти і науки Республіки Казахстан. Назва проекту: «Багатофакторний аналіз стійкості великих внутрішніх відвалів на основі чисельних геомеханічних моделей в умовах пологих та похилих ґрунтів».
Наукова діяльність.
Ковров О.С. має понад 170 друкованих наукових та навчально-методичних праць: з них 15 статей в наукометричній базі Scopus, 90 статей у фахових виданнях України та за її межами, 60 доповідей на міжнародних та регіональних конференціях, 4 монографії та 13 методичних розробок.
Участь у наукових проєктах:
1. Виконавець фундаментального дослідницького проекту «Наукові основи екобезпечної трансформації енергетичного профілю вугледобувних регіонів із забезпеченням стійкості гідрогеосфери» (реєстраційний номер 0120U105279, термін реалізації – 2020-2021, кількість учасників - 5). Рівень проекту – Всеукраїнський. Виконавець проекту – НТУ «Дніпровська політехніка». Джерело фінансування – державний бюджет України.
Link: https://gig.nmu.org.ua/ua/dosl/dosl_contracts.php
2. Виконавець фундаментального дослідницького проекту “Підвищення рівня знань серед студентів і викладачів з безпеки хвостосховищ та її законодавчий огляд в Україні” (реєстраційний номер: TMF-UBA-NMU, термін реалізації – 2016–2017, кількість учасників - 100). Рівень проекту – Всеукраїнський. Виконавець проекту – Державний ВНЗ “Національний гірничий університет” та ТОВ “Екоплатформа”. Джерело фінансування – державний бюджет України.
Сайт: https://science.nmu.org.ua/en/conferences/grant-of-german-environment-agency/
3. Виконавець фундаментального дослідницького проекту “Розробка заходів з підвищення рівнів екологічної безпеки об’єктів паливно-енергетичного комплексу”
(реєстраційний номер: ДР 0112U004203, термін реалізації – 2012-2015, кількість учасників - 18). Рівень проекту – Всеукраїнський. Виконавець проекту – Державний ВНЗ “Національний гірничий університет” та ТОВ “Екоплатформа”. Джерело фінансування – державний бюджет України.
Сайт: https://ecology.nmu.org.ua/en/Science/Courses.php.
4. Виконавець фундаментального дослідницького проекту «Розробка заходів з поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки у гірничодобувних регіонах» (реєстраційний номер: ДР 0116U005245, термін реалізації – 2016-2019, кількість учасників - 15). Виконавець проекту – Державний ВНЗ “Національний гірничий університет” та ТОВ “Екоплатформа”. Джерело фінансування – державний бюджет України.
Link: https://ecology.nmu.org.ua/en/Science/Courses.php.
Публікації
Монографії, патенти та науково-методичні посібники:
1. Екологічна та економічна складові використання гео-технічних систем України: Монографія / Півняк Г.Г., Бешта О.С., Пілов П.І. та ін. Д.: Національний гірничий університет, 2011. – 223 с.
2. Технології захисту атмосферного повітря. Методичні рекомендації до виконання курсової роботи для студентів спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» [Текст] / О.С. Ковров; НТУ «Дніпровська політехніка». – Дніпро: НТУ «ДП», 2019. – 24 с.https://cutt.ly/X9QueWZ.
3. Спосіб біологічної рекультивації укосів породних відвалів. Патент на корисну модель. № 148365. / Винахідники - Ковров О.С. ,Зворигін К.О. Зареєстровано в Днержавному реєстрі України корисних моделей 28.07.2021 р.
Статті у журналах та збірниках наукових праць, що входять до наукометричних баз даних (Scopus, Web of Science):
1. Krasovskyi, S., Kovrov, О., Klimkina, I., Wiche, O. (2022). Impact of substrate acidification on the plant availability of some trace elements in a coal waste material. Carpathian Journal of Earth and Environmental Sciences. 17(1):171-178. https://doi.org/10.26471/cjees/2022/017/211. (Scopus, quartile Q3).
2. Frolova L., Kharytonov M.,· Klimkina I.,· Kovrov O.,· Koveria A. (2022). Investigation of the adsorption of ions chromium by mean biochar from coniferous trees. Applied Nanoscience.
Vol. 12, p.1123–1129. https://doi.org/10.1007/s13204-021-01995-1
. (Scopus, quartile Q2).
3. Kovrov, O.S., Dereviahina, N.I., Sherstiuk, Ye.A. (2022). Ecological estimation of installing geothermal systems on territories of closed coal mines. Naukovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. 2022, (4): 84–90. https://doi.org/10.33271/nvngu/2022-4/084. (Scopus, quartile Q3).
4. O. Kovrov, D. Kulikova (2022) Improvement of the mine water purification efficiency via modified settling tank. Ecological Engineering & Environmental Technology. 2022; 23(1):65-75. (Scopus).
5. Krasovskyi, S., Kovrov, O. Klimkina, I. (2021). Phytoremediation of coal heaps of Western Donbass. Proceedings of sc. papers of the National Mining University. №65. P.170–178. https://doi.org/10.33271/crpnmu/65.170.
6. Samarska A., Zelenko Yu., Kovrov O. (2020). Investigation of Heavy Metal Sources on Railways: Ballast Layer and Herbicides. Journal of Ecological Engineering, Vol. 21 (8), p.32–46. https://doi.org/10.12911/22998993/127393. (Scopus, quartile Q3).
7. Kovrov O.S., Klimkina I.I., Samarsʹka A.V. Krasovsʹkyy S.A. (2020). Laboratorne doslidzhennya protsesu biovyluhovuvannya vazhkykh metaliv yak yavyshcha kyslotnoho shakhtnoho drenazhu [Laboratory study of the the process of bioleaching of heavy metals as a phenomenon of acid mine drainage.]. Proceedings of sc. papers of the National Mining University. 60. P.150–161. https://doi.org/10.33271/crpnmu/60.150.
8. Kovrov O., Kolesnyk V., Buchavyi Yu. (2020). Development of the landslide risk classification for natural and man-made slopes based on soil watering and deformation extent. Mining of Mineral Deposits, Vol. 14, Issue 4, 105-112. https://doi.org/10.33271/mining14.04.105. (Scopus, quartile Q2).
9. Ковров О.С., Кулікова Д.В., Сушко З.Л. Обґрунтування доцільності мокрої очистки газопилових викидів на шахтній котельні. Збірник наукових праць Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. 2020. №1. С. 122-129 (фахове видання).
10. Ковров О.С., Кулікова Д.В. Обґрунтування доцільності впровадження усереднювачів в технологію очистки господарсько-побутових стічних вод. Вісник Вінницького політехнічного інституту. 2020. №3. С. 13-21 (фахове видання).
11. Kulikova D.V., Kovrov O.S. Improvement of mine water treatment technological scheme by implementing rapid sand filters. Науково-практичний журнал «Екологічні науки». Вип. 4(31). 2020. С. 107-111 (фахове видання).
12. Кулікова Д.В., Ковров О.С. Удосконалення технологічної схеми очистки стічних вод гальванічних цехів підприємств вугільного машинобудування. Науково-технічний журнал «Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування». №2 (22). 2020. С. 97-106 (фахове видання).
13. O Kovrov, V Kolesnyk, Y Buchavyi (2020) Development of the landslide risk classification for natural and man-made slopes based on soil watering and deformation extent. - Mining of Mineral Deposits 14 (Issue 4), 105-112 (Scopus).
14. Kovrov O., Fedotov V., Zvoryhin K. (2019). Justification of phytoremediation technology of degraded landscapes on the basis of ecosystem approach. Technology audit and production reserves. 6/3(50), P. 4-9. (Index Copernicus), https://doi.org/10.15587/2312-8372.2019.185204.
15. Kovrov O., Klimkina I., Kodachenko L. (2019). Justification of the method for phytoremediation of degraded and contaminated lands by composite vermicompost briquettes. Technology audit and production reserves. 5/3(49), 28-32. (Index Copernicus), https://doi.org/10.15587/2312-8372.2019.183078.
Статті у журналах, що включені до переліку наукових фахових видань України:
1. Kulikova D.V., Kovrov O.S. Improvement of mine water treatment technological scheme by implementing rapid sand filters. Науково-практичний журнал «Екологічні науки», № 4(31), С.107-111. https://doi.org/10.32846/2306-9716/2020.eco.4-31.16.
2. Ковров О.С., Омельченко В.В., Козаченко А.М. Аналіз хімічного перетворення забруднюючих речовин в атмосфері урбанізованих та промислових територій. Зб. наук. праць НГУ. – 2020.– №61. – С.103–115. https://doi.org/10.33271/crpnmu/61.103.
3. Ковров О.С., Кулікова Д.В. Обґрунтування доцільності впровадження усереднювачів в технологію очистки господарсько-побутових стічних вод. Вісник Вінницького політехнічного інституту. 2020. – № 3. – С. 13–21. https://doi.org/10.31649/1997-9266-2020-150-3-13-21.
4. Ковров О.С., Кулікова Д.В., Сушко З.Л. Обґрунтування доцільності мокрої очистки газопилових викидів на шахтній котельні. Збірник наукових праць Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. – 2020.– № 1. – С. 132–139. https://doi.org/10.15589/znp2020.1(479).17.
5. Ковров О.С., Зворигін К.О. Визначення вмісту важких металів в сольових батарейках та акумуляторах. Науково-практичний журнал «Екологічні науки». – 2020.– № 28. – С.165-172. https://doi.org/10.32846/2306-9716/2020.eco.1-28.26.
6. Ковров О.С., Клімкіна І.І., Самарська А.В., Красовський С.А. Лабораторне дослідження процесу біовилуговування важких металів як явища кислотного шахтного дренажу. Зб. наук. праць НГУ. – 2020.– №60. – С. 150–161. https://doi.org/10.33271/crpnmu/60.150.
7. Kovrov O., Fedotov V., Zvoryhin K. Justification of phytoremediation technology of degraded landscapes on the basis of ecosystem approach. Technology audit and production reserves: Industrial and technology systems. – 2019. – Vol. 6/3 (50). – P. 3–9. https://doi.org/10.15587/2312-8372.2019.185204. (Index Copernicus).
8. Kovrov O., Klimkina I., Kodachenko L. Justification of the method for phytoremediation of degraded and contaminated lands by composite vermicompost briquettes. Technology audit and production reserves: Industrial and technology systems. – 2019. – Vol. 5/3 (49). – P. 28–32. DOI: 10.15587/2312-8372.2019.183078. (Index Copernicus).
9. Kovrov O., Heilmeier H., Klimkina I. ECOMINING as a pattern of integrated approach towards sustainable mining. «Форум гірників – 2019»: Матеріали між нар. конф., 26-27 вересня 2019 р., Д.: Журфонд, 2019. – С. 344–350.
10. Kovrov O., Kolesnyk V. Development of the landslide hazard control system of natural and man-made slopes. Technology audit and production reserves: Industrial and technology systems. – 2018. – Vol. 6/3 (44). – P. 21–25. https://doi.org/10.15587/2312-8372.2018.149799. (Index Copernicus).
11. Rakishev B.R., Shashenko O.M, Kovrov O.S., Samenov G. K. Estimating stability of internal overburden dumps on the inclined foundation by Bishop criterion / 12th International Symposium Continuous Surface Mining (ISCSM), Springer International Publishing Switzerland. – Aachen, Germany, September 21-24, 2014. Volume 1. – РР. 109–114.
Профілі у наукометричних базах:
ORCID: https://orcid.org/0000-0003-3364-119X
Scopus ID: 55195700300
Researcher ID: B-6984-2018
ResearchGate: https://www.researchgate.net/profile/Oleksandr_Kovrov
Google Scholar: https://scholar.google.com/citations?hl=ru&user=CBtSJS4AAAAJ&view_op=list_works&sortby=pubdate
Контакти: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького 19, корп. 10, кімн. 701,тел.: +38 (0562) 469016,
E-mail: kovrov.o.s@nmu.one
СЕРТИФІКАТИ ТА ДОВІДКИ