Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Навчально-ознайомча практика студентів є обов’язковою частиною процесу підготовки студентів освітньо-професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища». Практика забезпечує ознайомлення здобувачів вищої освіти зі специфікою майбутнього фаху та отримання первинних професійних умінь і навичок.

Навчально-ознайомча практика проводиться на першому курсі і передбачає закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих здобувачами вищої освіти в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, формування практичних навичок, ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з реалізацією природоохоронної діяльності, виробничим процесом, технологічним циклом виробництва тощо.

Практика здобувачів вищої освіти передбачає безперервність та послідовність її проведення для отримання необхідного обсягу практичних навичок і умінь.

Практика складається з циклу екскурсій на діючі промислові та комунальні підприємства м. Дніпро, паркові зони і території природно-заповідного фонду, а також включає ряд практичних занять на базі університету.

Мета практики полягає у формуванні у студентів знань та навичок з вивчення природних і техногенних екосистем під час екскурсійних маршрутів на ділянки природних територій, промислові об’єкти міста Дніпро і його околиць та під час камеральної обробки зібраних матеріалів в лабораторіях на базі кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища ДВНЗ «Національний гірничий університет».

Визначено наступні завдання практики:

1. Ознайомлення з типовими для степового Придніпров’я природними екосистемами – ділянками степу, лісовими насадженнями, водно-болотними угіддями, яружно-балочними ландшафтами тощо. Передбачено складання карто-схем ділянок, що вивчаються, визначення і опис об’єктів біоти, геологічного і техногенного середовища.

2. Засвоєння методик відбору проб ґрунту, води, повітря, біологічних зразків і підготовки їх до лабораторних аналізів.

3. Ознайомлення з обладнанням і приладами вимірювання параметрів навколишнього середовища (шумомір, солемір, рН-метр, газоаналізатор, дозиметр, термометр, гігрометр тощо) під час проведення екскурсій та на камеральних заняттях.

4. Ознайомлення з рядом промисловими і комунальними підприємств м. Дніпро і природоохоронними аспектами їх функціонування. Передбачено проведення екскурсій на діючи підприємства – Придніпровську ТЕС, Рибальський гранітний кар’єр, Металургійний завод «Interpipe Still», станцію водопідготовки Дніпроводоканалу, очисні споруди стічних вод Дніпроводоканалу, Полігон твердих побутових відходів тощо.

5. Засвоєння методик складання технологічних схем виробництва, визначення і оцінки екологічно-небезпечного впливу виробництва на компоненти навколишнього середовища на прикладі підприємств м. Дніпро.

6. Ознайомлення з діяльністю КП «Центр екологічного моніторингу Дніпровської обласної ради», приладами контролю складу атмосферного повітря і програмним забезпеченням комп’ютерної обробки даних моніторингових спостережень.

Навчальним планом освітньо-професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» передбачено проходження студентами навчально-ознайомчої практики терміном чотири тижні.

Виконання запропонованих рекомендацій дозволить студенту спланувати свою професійну діяльність у напрямку проведення спостереження, інструментального та лабораторного контролю якості навколишнього середовища, здійснення внутрішнього контролю за роботою природоохоронного обладнання на промислових об’єктах і підприємствах на підставі набутих знань новітніх методів вимірювання та сучасного вимірювального обладнання і апаратури з використанням нормативно-методичної та технічної документації.

Навчально-ознайомча практика проводиться впродовж чотирьох тижнів у літній період як завершальний етап першого року навчання студентів усіх форм навчання спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища».

Після проходження практики студенти повинні:

- сформувати навички з дослідження компонентів екосистем: кліматичні, гідрологічні й ґрунтові умови, рослинний та тваринний світ тощо;

- опанувати методики з вивчення умов та закономірностей формування й змін екологічних ситуацій в межах окремих природно-територіальних комплексів та промислових підприємств;

- ознайомитися з методиками виявлення та інвентаризації джерел негативного впливу промислових об’єктів на екологічний, санітарно-гігієнічний та естетичний стан компонентів навколишнього середовища;

- опанувати методи оцінки рівнів антропогенного навантаження на рекреаційні зони міста;

- освоїти методики та програмне забезпечення з картографування природно-територіальних комплексів;

- засвоїти принципи проведення екологічних досліджень.

Навчально-ознайомча практика. Методичні рекомендації для студентів освітньо-професійної програми «Технології захисту навколишнього середовища» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти зі спеціальності 183 «Технології захисту навколишнього середовища» [Текст] / А.А. Юрченко, Ю.В. Бучавий, В.В. Федотов; Дніпро: Національний гірничий університет, 2018. – 16 с.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт