Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

183 ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Загальна характеристика. Екологічні технології у всьому світі є галуззю, що швидко зростає. Природо- та ресурсозберігаючі технології поступово стають важливим чинником економічного росту та інноваційного розвитку як окремих промислових підприємств та галузей, так і економіки країни. Саме тому виникає нагальна потреба в висококваліфікованих фахівцях, які здатні розробляти та впроваджувати інноваційні природоохоронні технології у виробництво, що забезпечить раціональне використання природних ресурсів нашої держави та її сталий розвиток.

Місце та роль. Сучасні промислові підприємства функціонують в умовах обмежених сировинних ресурсів та підвищення вимог природоохоронного законодавства. Тому необхідним є залучення компетентних фахівців, які здатні впроваджувати у виробництво перспективні екологічні розробки, сучасне обладнання, удосконалювати існуючі природоохоронні і природо відновлювані технології, що забезпечить раціональне використання природних ресурсів та знизить витрати підприємств на штрафи за забруднення довкілля.

Що повинен знати фахівець. Методи оцінки та контролю впливу виробничої діяльності промислових підприємств на забруднення компонентів довкілля; процедуру проведення екологічної експертизи та інспектування промислових підприємств і технологічних процесів; основи проектування природоохоронних технологій захисту повітряного та водного середовищ; напрями забезпечення раціонального землекористування та вилучення корисних компонентів з відходів; екологічні стандарти та норми природоохоронного законодавства.

Що повинен вміти фахівець. Випускник повинен вміти контролювати та оцінювати рівні забруднення атмосферного повітря, водних об’єктів, ґрунтів; обґрунтовувати, розраховувати, проектувати, модифікувати та використовувати інноваційні техніку й обладнання для захисту повітряного та водного середовищ, раціонального землекористування, поводження з відходами; визначати напрямки вдосконалення існуючих природоохоронних та відновлювальних технологій; управляти природоохоронною діяльністю промислових підприємств.

Міжнародна сертифікація. Студенти беруть участь в міжнародних природоохоронних програмах та освітніх проектах, а також мають можливість отримати дипломи європейських країн (Польщі, Німеччини, Австрії, Литви та ін.). З 2015 р. спільно з Технічним університетом «Фрайберзька гірнича академія» реалізується освітній проект «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику».

ВИПУСКНИКИ ПРАЦЮЮТЬ

Посади: Інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду, інспектор з охорони природи, інженер з природокористування, інженер з охорони навколишнього середовища, інженер з техногенно-екологічної безпеки, інженер-технолог з очищення води, еколог/головний еколог та ін.

Установи: приватні, державні, комунальні підприємства, структурні підрозділи Міністерства енергетики та захисту довкілля України, департаменти екології органів місцевого самоврядування, науково-дослідні і проектні інститути та установи, вищі навчальні заклади, екологічні громадські організації, органи державної влади та інспекційної діяльності в сфері техногенного і екологічного нагляду та ін.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт