Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

091 «БІОЛОГІЯ»

Загальна характеристика. Стале функціонування підприємств фармацевтичної, медичної, харчової промисловості, агропромислового комплексу, а також розвиток біоенергетичної галузі базується на важливих досягненнях біологічної науки. Саме тому найбільш затребуваними є фахівці, які здатні впроваджувати сучасні біотехнології в виробничу діяльність різних промислових підприємств, а також визначати напрямки раціонального використання біологічних ресурсів для збереження та відновлення біологічного різноманіття в Україні та світі.

Місце та роль. Професійна діяльність біолога спрямована на забезпечення управління процесами біологічного виробництва, планування біологічної, біоінженерної, біомедичної, природоохоронної діяльності підприємств та організацій. Важливим напрямком також є дослідження можливостей відновлення біоресурсів, утилізації органічних відходів з застосуванням біотехнологій для отримання енергетичних ресурсів (біопалива, біоетанолу, біогазу, пелет), добрив, біогумусу. Саме тому випускники нашої кафедри мають широкі можливості працевлаштування у різних сферах виробництва та науки.

Що повинен знати фахівець. Особливості будови, механізми і закономірності проявів життєдіяльності біологічних систем різного рівня організації, їх взаємодії з навколишнім середовищем, реакції за різних умов існування, а також на різних стадіях розвитку; біорізноманіття та еволюція живих систем; значення організмів у природних процесах, біотехнологіях, сільському господарстві, охороні здоров’я та довкілля.

Що повинен вміти фахівець. Студент має оволодіти методами збирання, обробки та інтерпретації результатів біологічних досліджень; навичками науково-виробничої, проектної, організаційної та управлінської діяльності з визначення та аналізу результатів взаємодії живих організмів різних рівнів організації, їхньої ролі у біосферних процесах та можливості використання у різних галузях господарства, біотехнологіях, медицині та охороні навколишнього середовища.

Міжнародна сертифікація. Студенти беруть участь в міжнародних програмах та освітніх проектах, а також мають можливість отримати дипломи європейських країн (Польщі, Литви, Німеччини, Австрії та ін.). З 2015 р. спільно з Технічним університетом «Фрайберзька гірнича академія» реалізується освітній проект «Біотехнології в гірництві – інтеграція нових технологій в освітню практику».

ВИПУСКНИКИ ПРАЦЮЮТЬ

Посади: випускники можуть працювати в галузі біології, сільського господарства, медицини, біотехнології, охорони природи і раціонального природокористування на посадах біолога, зоолога, ботаніка, мікробіолога, біохіміка, біотехнолога, інспектора з охорони природно-заповідного фонду, наукового співробітника (біологія), технік-лаборанта (біологічні дослідження) та ін.

Установи: приватні, державні, комунальні підприємства, наукові та природоохоронні установи, діагностичні лабораторії, санаторно-курортні заклади, установи Держспоживслужби, підприємства з зеленого будівництва та ландшафтного озеленення територій, заповідники, ботанічні сади, зоомузеї, навчальні заклади, екологічні громадські організації тощо.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт